
ENA 4
Po prostu dobra kawa
Jak brzmi najprostszy przepis na przygotowanie filiżanki doskonałej kawy? ENA 4, nowy, mały ekspres JURA na jedną filiżankę, który jest ucieleśnieniem bogatego doświadczenia i pasji tworzenia inteligentnych produktów. I to się czuje.
ENA 4 - Full Nordic White (EA)
Nr art. 15345
Świeżo mielona, nie z kapsułki:
Najlepsza jakość kawy z nowo opracowanym, inteligentnym Procesem Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®) dla większej swobody w programowaniu filiżanek.

Szybkość:
Dwukrotnie szybszy młynek AromaG3 zachowujący aromat ziaren po zmieleniu.

Prostota:
Od jednego naciśnięcia przycisku do delektowania się smakiem dzięki prostej obsłudze i funkcjom wstępnego wyboru.

Niewielki rozmiar:
Mały ekspres ENA 4 ma tylko 27,1 cm szerokości, 32,3 cm wysokości i 44,5 cm głębokości – dzięki takim wymiarom zawsze łatwo znaleźć dla niego miejsce. Ekspres zachwyca również wizualnie. Warianty w kolorach Full Metropolitan Black i Full Nordic White reprezentują czystość formy i skromną elegancję; zaokrąglony zbiornik na wodę z diamentowym designem stanowi akcent stylistyczny.

ENA 4: Dane techniczne
| Liczba specjałów | 4 |
|---|---|
| Espresso | |
| Kawa | |
| Espresso doppio | |
| Kawa doppio |
| Połączenie Wi-Fi z siecią domową | |
|---|---|
| Nadajnik w zestawie | - |
| Młynek | Wielostopniowy młynek Aroma G3 |
|---|---|
| Dozownik kawy mielonej | |
| Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®) | |
| Regulowana jednostka zaparzająca | 6 – 10 g |
| Wysokowydajna pompa, 15 bar | 1 |
| System grzewczy termoblok | 1 |
| Systemy obiegu wody | 1 |
| Wyświetlacz | Wyświetlacz symboli |
|---|---|
| Indywidualnie programowana ilość wody na kawę | |
| Indywidualnie programowana ilość intensywność smaku kawy | 3 poziomy |
| Kompatybilny z J.O.E.® |
| Automatyczne wykrywanie filtra | |
|---|---|
| Rodzaj filtra | CLARIS Smart+ |
| Zintegrowany program płukania, czyszczenia i odkamieniania | |
| Monitoring napełnienia tacy ociekowej | |
| Standard higieniczny JURA: certyfikat TÜV |
| Tryb Oszczędzania Energii (Energy Save Mode, E.S.M.©) | |
|---|---|
| Przełącznik Zero-Energy | |
| Programowanie czasu wyłączenia |
| Podwójna wylewka z regulacją wysokości/szerokości | / |
|---|---|
| Wylewka kawy z regulacją wysokości/szerokości | 75 – 105 mm / – |
| Pojemność zbiornika wody | 1.1 l |
| Pojemność pojemnika na ziarna kawy | 125 g |
| Pojemnik na fusy (maksymalna ilość porcji) | 10 |
| Długość przewodu | 1.1 m |
| Napięcie / moc znamionowa | 230 V ~ / 1450 W |
| Natężenie prądu | 10 A |
| Zużycie energii / klasa efektywności energetycznej | / |
| Moc w trybie oczekiwania | 0 W |
| Waga | 8.4 kg |
| Wymiary (szer. × wys. × gł.) | 27.1 × 32.3 × 44.5 cm |
| Numer artykułu, oznaczenie produktu | 15345, Full Nordic White (EA) |
| Kod EAN | 7610917153459 |
| Kraj produkcji | Made in Portugal |
| Rok modelowy | 2020 |
ENA 4 (EA/SA/INTA) Instrukcja obsługi PL
ENA 4 (EA/SA/INTA) Instrukcja obsługi PL
(PDF, 1,5 MB)
ENA 4 (EA/SA/INTA) Instructions for Use EN
(PDF, 1,6 MB)
ENA 4 (EA/SA/INTA) Керівництво з експлуатації кавоварки UA
(PDF, 2,2 MB)
ENA 4 (EA/SA/INTA) Istruzione per l‘uso IT
(PDF, 1,5 MB)
ENA 4 (EA/SA/INTA) Bruksanvisning SV
(PDF, 1,4 MB)
ENA 4 (EA/SA/INTA) Mode d‘emploi FR
(PDF, 1,5 MB)
ENA 4 (EA/SA/INTA) Руководство по эксплуатации RU
(PDF, 1,5 MB)
ENA 4 (EA/SA/INTA) Käyttöohje FI
(PDF, 1,4 MB)
ENA 4 (EA/EB/SA/SB/INTA/INTB) Kasutusjuhend ET
(PDF, 1,9 MB)
ENA 4 (EA/SA/INTA) Manual de instruções PT
(PDF, 1,5 MB)
ENA 4 (EA/SA/INTA) Modo de empleo ES
(PDF, 1,5 MB)
ENA 4 (EA/SA/INTA) Instruksjonsbok NO
(PDF, 1,4 MB)
ENA 4 (EA/SA/INTA) Bedienungsanleitung DE
(PDF, 1,4 MB)
ENA 4 (EA/SA/INTA) Gebruiksaanwijzing NL
(PDF, 1,5 MB)
ENA 4 (EA/SA/INTA) Betjeningsvejledning DA
(PDF, 1,4 MB)
ENA 4 (EA/EB/SA/SB/INTA/INTB) Lietošanas pamācība LV
(PDF, 1,9 MB)
ENA 4 (EA/EB/SA/SB/INTA/INTB) Naudojimo instrukcija LT
(PDF, 1,9 MB)
使用说明书 ENA 4 ZH
(PDF, 1,8 MB)
ENA 4 (EA/SA/INTA) Quick guide for changing filters (EN)
ENA 4 (EA/SA/INTA) Quick guide to cleaning the machine (EN)
ENA 4 (EA/SA/INTA) Quick guide from filter to descaling (EN)
ENA 4 (EA/SA/INTA) Quick guide for Descaling (EN)
ENA 4 (EA/SA/INTA) Quick guide to permanently adjusting the water quantity (EN)
Wymiana filtra
Wbudowany chip RFID (Radio-Frequency-Identification) pozwala filtrowi CLARIS Smart na bieżąco gromadzić informacje na temat użycia oraz generować komunikat, gdy jego pojemność zostanie wyczerpana. filtr CLARIS Smart jest automatycznie rozpoznawany przez ekspres do kawy i automatycznie stosowany.
Usuwanie kamienia z urządzenia
Kamień jest największym wrogiem wszystkich urządzeń domowych, przez które przepływa woda. Należy używać w tym celu wyłącznie tabletek do usuwania kamienia opracowanych przez firmę JURA. Uwalniają one ekspres od kamienia i chronią go, wydłużając tym samym trwałość automatycznego ekspresu do kawy.
Czyszczenie urządzenia
Czyszczenie wydłuża trwałość automatycznego ekspresu do kawy i utrzymuje jakość kawy na najwyższym poziomie. Należy żywać w tym celu wyłącznie tabletek do czyszczenia firmy JURA. Są one specjalnie dostosowane do programu czyszczenia.










